Dolar : Alış : 3.7845 / Satış : 3.7913
Euro : Alış : 4.6641 / Satış : 4.6725
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir14°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 14062 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

RAM Müdürleri Bölge toplantısı düzenlendi

20 Ağustos 2017 - 441 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»RAM Müdürleri Bölge toplantısı düzenlendi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürleri Diyarbakır’da bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerinde sunulan hizmetlerin kalitesi ve verimliliğini artırmak, kurumlar arası uygulama birliği sağlamak, yerel düzeyde ihtiyaçları belirlemek, son dönemde Bakanlığımız tarafından belirlenen politikaları ve yenilikleri paylaşmak amacıyla Doğu ve Güneydoğu’daki 10 ilden 33 rehberlik ve araştırma merkezi müdürleri ile Diyarbakır Bölge Toplantısı gerçekleştirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi ve ASO Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin Toraman, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sevgi Göktaş ve 10 ilden 33 RAM müdürü katıldı.

Toplantıda RAM müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Rehber öğretmenlerin kutsal bir göreve olduklarını ifade ederek, ‘’Anne ve babasına dahi konuşmakta tereddüt eden öğrenciler çok rahatlıkla rehber öğretmenlerine içini dökebiliyor. Sizler bu işin eğitimini almış ve çekirdekten yetişmiş uzmanlarısınız. Dolayısıyla görevimizi ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak ifa edersek ben inanıyorum ki bütün okullarımızı çok rahatlıkla olumlu yönde dönüştürebiliriz. RAM müdürleri, bulundukları illerdeki rehber öğretmenleriyle zaman zaman toplantılar düzenlemeli. Değişen dünya ile ilgili olarak bilgiler vermeli. Bu işin mutfağındaki kişiler asıl sizlersiniz. Sizler okul ve öğrenci arasında birer köprüsünüz. Yeri geldiğinde öğrencilerin aileleriyle de bir araya gelip sorunların çözümünü sağlarsınız. Çevre illerden gelerek Daire Başkanımız başkanlığında gerçekleştirdiğiniz bu toplantıda elde ettiğiniz paylaşımların hem ilimiz hem de sizin için çok verimli olacağına inanıyorum. Bu vesileyle de katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin Toraman ise, Türkiye genelinde 235 rehberlik ve araştırma merkezi müdürünün katıldığı bölge toplantılarında eğitsel değerlendirme ve tanılama, rehberlik servislerinde kullanılan formlar ve ölçekler, çerçeve plan, zekâ ölçekleri uygulayıcı yetiştirme programları, RAM kılavuz çalışmaları, özel eğitim okul ve kurum istatistikleri, üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile işbirlikleri konuları başta olmak üzere geniş değerlendirmeler yapıldığını vurguladı.

437 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika