Dolar : Alış : 6.1240 / Satış : 6.1350
Euro : Alış : 7.2057 / Satış : 7.2187
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Risale-i Nur Perspektifinden Dünya Ahiret Dengesi Sempozyumu

03 Mayıs 2014 - 741 kez okunmuş
Ana Sayfa » FOTO GALERİ»Risale-i Nur Perspektifinden Dünya Ahiret Dengesi Sempozyumu

’da iki gün sürecek açılış konuşmalarıyla başladı.

Diyarbakır’da iki gün sürecek Risale-i Nur Perspektifinden Dünya- Ahiret Dengesi Sempozyumu açılış konuşmalarıyla başladı. Sempozyum kapsamında 26 akademisyen tebliğ sunacak.

, ve Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen sempozyumun ilk günü üniversitenin kongre merkezinde açılış konuşmalarıyla başladı. Programa , , Başkanı Başkanı Prof. Dr. Faris Kaya, ’ın yanı sıra hazretlerinin talebelerinden Mehmet Fırıncı ile çok sayıda öğretim görevlisi, eğitimci ve öğrenci katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından bir konuşma yaptı. Kaya, sempozyumun ilkini Şanlıurfa’da düzenlediklerini ikincisini ise Diyarbakır’da yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Bediüzzaman Said Nursi’nin risalelerle 500’den fazla dünya kelimesini kullandığını anlatan Kaya, üstadın bu kelimenin önüne ya da arkasına fani, misafirhane kelimesini kullandığını kaydetti. Kaya, “Yani Bediüzzaman dünyayı bir misafirhane olarak görüyor” dedi. Bediüzzaman Said Nursi’nin “Misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz” diye konuştu.

586 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

..