Dolar : Alış : 5.3633 / Satış : 5.3730
Euro : Alış : 6.0764 / Satış : 6.0873
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir12°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14308 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şengal’den Kaçan 145 Kişi Diyarbakır’da

11 Ağustos 2014 - 842 kez okunmuş
Ana Sayfa » FOTO GALERİ»Şengal’den Kaçan 145 Kişi Diyarbakır’da

Kuzey Irak’ta saldırılarından kaçarak ’a gelen 145 kişi Kayapınar Belediyesi tarafından ’ne yerleştirildi.

 

Kuzey Irak’ta Şengal bölgesinde IŞİD saldırılarında kaçarak Diyarbakır’a gelen 145 kişi Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi’ne yerleştirildi. Çoğunluğu kadın ve çocukların oluşturduğu ailelerin tüm insani ihtiyaçları belediye tarafından karşılanıyor.
Aileleri ziyaret eden Kayapınar Belediye Eş Başkanları ve Fatma Arşimet yapılan çalışmaları denetleyerek gelen ailelerle bir araya geldiler.
Gelenlerin tüm insani ihtiyaçlarını karşılandığı belirten Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın,”Güney Kürdistan’da bir insanlık dramı yaşanıyor. Kürtlere karşı tarihten beri katliamlar yapan ve dört parçaya bölen güçlerin maşası çetelerin saldırıları sonucu yüzlerce sivil vahşice katledildi. Saldıralar sonucu özellikle Şengal bölgesindeki Yezidi halkımız göç etmek zorunda kalmışlar. Birçok kente göç eden ailelerin bir kısmı Diyarbakır’a gelmiştir. Gelenlerden 200 kişi Sümer Park alanında barındırılmakta. Aynı şekilde göç eden aralarında çoğunluğu kadın ve çocukların bulunduğu 145 kişi belediyemizin spor tesisinde misafir ettik. Belediye olarak gelenlerin insani tüm ihtiyaçlarının karşılanması için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bir kısmı tesisin misafirhanesi yerleşirdik. Sağlık hizmetleri sunduğumuz misafirlerimiz için üç öğün yemek çıkartıyoruz. Diyarbakır halkı yaşananlara karşı büyük bir duyarlılık gösteriyor. Yüzlerce aile bizleri arayarak gelenleri evlerinde misafir etmek isteğinde bulundular. Partimiz ve belediyelerimiz oluşturduğu kriz masası gelen tüm ailelerin sorunlarını çözmek için gerekli alt yapıyı oluşturmuştur. Bu vahşi saldırıları karşı dört parçadaki Kürtler topraklarını, onurlarını ve kimliklerini korumak için büyük bir fedakârlık gösteriyor. Bölgenin çetelerden temizlenmesiyle göç etmek zorunda kalan halkımız topraklarına dönecektir”şeklinde konuştu.

655 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

..
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz. artvin evden eve nakliyat ardahan evden eve nakliyat eşya depolama aydın evden eve nakliyat
  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑