Dolar : Alış : 3.9365 / Satış : 3.9436
Euro : Alış : 4.6677 / Satış : 4.6761
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SES: ‘Üyelerimiz hedef gösteriliyor’

07 Ocak 2016 - 585 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»SES: ‘Üyelerimiz hedef gösteriliyor’

SES Diyarbakır Şubesi ve Diyarbakır Tabibler Odası, son dönemlerde Dicle Üniversitesi Hastanelerinde çalışan sağlık emekçilerine yönelik medyada çıkan karalama ve hedef gösterme kampanyalarına ilişkin SES şube binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Selma Atabey, bölgede başlayan savaş ortamı ile beraber sağlık çalışanlarına ve sağlık kurumlarına yönelik saldırılar gerçekleştirildiğini savunarak, son günlerde sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında sağlık çalışanlarına yönelik saldırı ve sağlık emekçilerinin hedef gösterildiğini söyledi.

“HUKUKSAL SÜREÇ BAŞLATTIK”

Sağlıkçılara yönelik hakaret ve küfürlerle ilgili hukuksal süreç başlattıklarını belirten Selma, “Sağlık emekçileri ile ilgili olarak yaygınlaştırılan asılsız haberlerden bir diğeri de saldırıların yoğun biçimde devam ettiği bölgelerde yaralanan ve tedavi için hastanelere yönlendirilen kolluk güçlerinin tedavilerinin görevli sağlık emekçilerince bilinçli olarak yapılmadığına ilişkindir. Bu asılsız haberi yapanlar haberlerinde ve iddialarında somut hiçbir gerekçe gösterememişlerdir, çünkü hastanelerdeki veriler bile bu haberlerin yalan olduğunu ortaya koymaktadır. Asılsız ve yalan haberlerin yoğunlaştırıldığı hastane Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesidir” dedi.

“ÜYELERİMİZ DOĞRUDAN HEDEFE KONMUŞTUR”

AKP’nin savaş politikalarından vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Selma, “Sağlık emekçilerine karşı başlatılan linç ve karalama kampanyalarıyla bütün sağlık emekçileri, özellikle de üyelerimiz doğrudan hedefe konmuştur. Bütün bu yayın, sosyal medyada bazı hesaplardaki açık saldırı ve hedef göstermeler kaygı verici durumdadır. Savcıları harekete geçmeye ve derhal sorumlular hakkında soruşturma başlatmalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

SES

SES Diyarbakır Şubesi ve Diyarbakır Tabibler Odası, Dicle Üniversitesi Hastanelerinde çalışan sağlık emekçilerine yönelik medyada çıkan karalama ve hedef gösterme haberlerine karşı hukuki süreç başlattıklarını belirterek, savcıları göreve çağırdı

324 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika