Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Solin Çocuk Evi Mecliste…

02 Haziran 2016 - 974 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Solin Çocuk Evi Mecliste…

Solin cocuk evi

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuzu’nun kamulaştırılmasına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım hakkında gensoru önergesi verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, 5 Nisan 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla, “polis güvenlik noktası yapımı amacıyla” Diyarbakır’ın Bağlar ilçe merkezindeki İstasyon ve Kaynartepe ile Kayapınar mahallelerinde toplam 12 bin metrekareyi aşkın alan kamulaştırılmasına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım hakkında gensoru önergesi verdi. Yiğitalp’ın verdiği gensoru önergesinde şunlara dikkat çekildi: “Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi tarafından 3 yıl önce yapılan ve 3-13 yaş aralığındaki 2000’e yakın çocuğun kayıtlı olduğu, 700’e yakın çocuğun da satranç, tiyatro, psikolojik drama gibi birçok konuda kurs gördüğü Solin Çocuk Oyun Evi de bu alan içerisindedir. Çocuk Evi gündüz çocukların eğitim gördüğü ve oyun oynadığı bir okul iken, akşamları da güvenlik güçleri tarafından karakol olarak kullanılmaktadır.”

Gensoruda Başbakana sorulan sorular şöyle sıralandı:

Solin Çocuk Oyun Evi ile ilgili kamulaştırma kararı alınmasının yasal gerekçesi nedir?

Kamulaştırma kararı ile birlikte Çocuk Oyun Evi’nin durumu ne olacaktır? Herhangi bir alternatif plan yapılmış mıdır? Yapılmış ise bu plandan kurum yetkilileri haberdar mıdır?

Kamulaştırma kararı alınırken bölge halkı, kurum veya belediye yetkilileri ile görüşülmüş müdür?

Bir kamu kurumunu kamulaştırılması yasal mıdır?

Alınan bu kamulaştırma kararında kamu yararı gözetilmiş midir? Gözetilmişse, bu karardaki kamu yararı nedir?

Çocuklar Çocuk Oyun Evi’nden ayrıldıktan sonra güvenlik güçlerinin okulu karakol olarak kullanmasının yasal gerekçesi nedir?

Güvenlik güçlerinin Çocuk Oyun Evi’ni karakol olarak kullanması için herhangi bir yasal izni var mıdır? Var ise bu izin kim tarafından hangi yasal yetkiye dayanarak verilmiştir?

Güvenlik güçlerinin Çocuk Oyun Evi’ni karakol olarak kullanması Anayasanın “Eğitim ve öğretim kurumlarında sadece eğitim, öğretim, araştırma ve inceleme ile ilgili faaliyetler yürütülür.” şeklindeki 42. maddesinin ihlali değil midir?

Kurum yetkilileri tarafından güvenlik güçlerinin Çocuk Oyun Evi’nin kullanımı ile ilgili rahatsızlıklar dile getirilmesine rağmen hala kullanılmasının sebebi nedir?

3-13 yaş arası çocukların eğitim gördüğü bir Çocuk Oyun Evi’nde, güvenlik güçlerinin kalmasının çocukların psikolojisi üzerinde yaratacağı olumsuz etki düşünülmüş müdür?

718 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..