Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14147 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Spor, Kültür ve Eğitim insan hayatının vazgeçilmezleridir”

29 Mayıs 2016 - 845 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»“Spor, Kültür ve Eğitim insan hayatının vazgeçilmezleridir”

Abdullah Demir

Bir süre önce Diyarbakır’da kurulan Dicle Fırat Engelliler Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Demir, Spor, Kültür ve Eğitim ile ilgili www.haberdiyarbakir.gen.tr’ye değerlendirmelerde bulundu. Sporun sağlıklı bir yaşam ve sosyal hayat için gerekli olduğunu ifade eden Demir, sporun sosyalleşme açısından da önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

İşte Demir’in Röportajının tamamı;

Dicle Fırat Engelliler Eğitim Kültür ve Spor Kulübü olarak, spora ve eğitime bakış açınız nedir?

SPOR DOSTLUK VE SEVGİNİN ESAS NOKTASIDIR

“Spor dostluk, kardeşlik ve sevginin esas noktasıdır. Sporun hayatımızda önemli hale geldiğini ancak bunu bilinçli bir şekilde sokmak gerektiğini belirtmek isterim. Sportif faaliyetlerde bulunan kişilerin iş hayatlarında daha iyi ilişkiler, daha fazla diyalog ve daha ileri arkadaşlık ortamları oluşturduklarını herkesçe malum. Bizden önceki toplumlarda günlük işlerini büyük bölümünü beden hareketleriyle yapıyordu Ancak bugün birçok şey tek düğme ile hallediliyor. Bu da hayatımızda hareketsizliğin artmasına sebep oluyor. Böylelikle kilo ile bağlantılı hastalıklar ortaya çıkıyor buda bize Sporun önemini bir kez daha hatırlatıyor”

Eğitime yönelik bakış açınız nedir? Sizce eğitim neden önemlidir?

İNSAN KİŞİLİĞİNİN OLUŞMASINDA EN BÜYÜK ETKEN EĞİTİMDİR

“Eğitimin önce aileden başlar. Eğitim, bir ülkenin de gelişmesini sağlayan en önemli hususlardan biridir. İnsanın kişiliğinin oluşmasında en büyük etken eğitimdir. Toplumların veya ülkelerin gelişebilmesi için, o ülke veya toplum bireylerinin iyi bir eğitimden geçmesi, donanımlı insanlar olması gerekir. Günümüzde eğitime en fazla önem veren devletler, dünyanın en güçlü devletleri sayılmaktadır. Sahip olunan değerlerin çoğu eğitimle kazanılmaktadır. Bu nedenle her toplumda eğitime önem verilmeli, eğitimli insanlar yetiştirilmeye özen gösterilmelidir”

Dernek olarak, Kültür aktiviteleriniz var mı? Sizce Kültür bir millet için neyi ifade eder?

KÜLTÜR BİR MİLLETİN KİMLİĞİDİR

“Her milletin kendine özgü renk, ses ve özellikler taşıyan kültür değerleri diğer milletler için de bir zenginliktir. Kültür bir milletin kimliğidir. Çünkü aynı dünyada yaşayan farklı toplumlar, bu değerleri paylaşarak barış içinde yaşamak ve iletişim kurmak zorundadırlar. Kültür, bir toplumu kendi tarihi içinde meydana getirdiği değer hükümlerinin bütünüdür. Bunlar ilim, sanat, ahlak ve dine ait değerlerdir Her toplumun kendi kültürü vardır ve kültürün yükselmesi, ilerlemesi ve gelişmesi medeniyetin doğuşunu sağlar Sosyolojik çerçevede en geniş sınırlarına ulaşan kültür kavramı ‘bir yaşama biçimidir”

(Sait BAYRAM’ın Özel Röportajı)

452 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika