Dolar : Alış : 6.2287 / Satış : 6.2399
Euro : Alış : 7.3234 / Satış : 7.3366
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Trilyonluk sitede eksi 11’lerde yaşam!

21 Aralık 2016 - 3.194 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Trilyonluk sitede eksi 11’lerde yaşam!

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesi’ndeki bir site sakinleri, müteahhittin ihmalkârlığından dolayı evlerinde eksi 11 derecede soğuk hava da yaşıyorlar. Müteahhittin, ödemeden kaynaklı olarak doğalgaz çekilmemesinden dolayı, dondurucu havalarda büyük mağduriyet yaşayan site sakinleri, çareyi yakınlarının yanına taşınmakla buldu. Ancak, evlerinde kalan vatandaşlar da, yemek ihtiyaçlarını tüp, ısınma ihtiyaçlarını da elektrik soba ile karşılıyor. Ailelerin adeta parçalanmasına kadar yol açan doğalgaz sorunun giderilmesi için site sakinlerinin müteahhit’e bu hafta süre verdiği öğrenilirken, çok sayıda site sakininin de soğuk havadan dolayı hastalandığı bildirildi.

Diyarbakır’ın en modern yaşam alanlarından biri olan Kayapınar İlçesi’nde, yapılan yeni yapılar mağduriyetlere yol açıyor. Kayapınar İlçesi Nazım Hikmet Caddesi üzerinde yapılan ve Mart ayında teslimatı yapılması gerekirken, Haziran ve Temmuz ayında yapılan 380 dairelik sitede yaşanan doğalgaz sıkıntısı mağdur ediyor. 180 ailenin taşındığı sitede, ödemeden kaynaklı doğalgaz projesinin ve doğalgaz kazanının bacasının yapılmaması nedeniyle ısınma problemi mağdur ediyor. Site sakinlerinin, ısınma probleminin giderilmesi için müteahhit ile yaptıkları görüşmeden bir sonuç alınamaması nedeniyle evler adeta soğuk hava deposunu andırıyor. Eksi 10-11 derecede yaşayan site sakinleri, ısınmak için elektrik sobalarını kullanıyor. Yemek için de tüp kullanan site sakinleri, ısınma probleminden dolayı çocuklarının hasta olduğunu belirtiyor. Site sakinlerinin büyük çoğunluğu ısınma probleminden kaynaklı olarak yakınlarının yanına taşındığı öğrenilirken, Müteahhit’in bu hafta içinde doğalgaz sorununu gidereceği bildirildi.

“MÜTEAHHİT MAĞDURUYUZ”

Müteahhit mağduru olduklarının altını çizen site sakinleri, “Binlerce lira verip aldığımız evlerimizde değil de soğuk hava depolarında yaşıyoruz. Mart ayında teslim almamız gereken konutlarımızı Haziran ve Temmuz aylarında alabildik. Kış mevsimine girmeden önce doğalgaz sorununun giderilmesini bekliyorduk. Ancak maalesef beklentimiz karşılanmadı. Ödemeden kaynaklı doğalgaz projesi ve yine ödemeden kaynaklı doğalgaz kazan bacası yapılmadığından dolayı doğalgaz’ı çektiremedik. Eksi 11’lerde adeta soğuk hava deposunda yaşıyoruz. Isınma probleminin giderilmesi için defalarca müteahhit ile görüştük. Ancak, her defasında ‘hallederiz’ diyen müteahhit maalesef sorunumuza çözüm bulamadık. Site sakinleri olarak, bu hafta içine kadar kendisine süre tanıdık. Eğer yapamazsa mecbur site sakinleri olarak kendi imkanlarımızla doğalgaz projesini yapacağız” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ HASTA OLDU”

Site sakinleri, Isınma problemi nedeniyle çocuklarının hasta olduğunu belirterek, “doğalgaz çektirmediğimiz için mağdur olduğumuz yetmiyormuş gibi bu kez de hastalıklarla mücadele etmeye başladık. Biz dahil, çocuklarımız hasta oldu. Binlerce lira aldığımız evlerimizde hasta olacağımız hiç aklımıza gelmezdi. Bazı aileler, daha fazla dayanamayarak, yakınlarının evlerine taşınmak zorunda kaldı. Bu durum aileleri bile parçaladı. 180 dairenin taşındığı siteyi vatandaşlar birer birer terk ediyor. Bu mağduriyetimizi giderilmesini istiyoruz” diye konuştular. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

3070 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..