Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜBİTAK’tan Bağlar’a iki ödül birden!

03 Nisan 2016 - 1.003 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»TÜBİTAK’tan Bağlar’a iki ödül birden!

OKUL-G~1

TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışması Malatya Bölge Sergisi tamamlandı ve Ankara’ya gönderilecek projeler belli oldu. “TUBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca bilgisayar, biyoloji, coğrafya, değerler eğitim, fizik kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih ve Türk dili ve edebiyatı ve teknolojik tasarım alanlarında ortaöğretim öğrencileri arasında araştırma projesi yarışması bölge finali Malatya’da yapıldı. Bölge yarışmasına Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Adıyaman illerinden 561 proje gönderildi. 8 İl’in üniversite jürilerince değerlendirilen projelerden 100 proje sergiye uygun görülerek 22-25 Mart tarihlerinde Malatya’ya davet edildi.

88 PROJE KATILDI

TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışmasının Malatya Bölge yarışmasına Diyarbakır’dan 88 proje katıldı. Jüri üyelerince yapılan değerlendirme sonrasında 11 proje Malatya sergisine davet edildi. Malatya sergisine 3 projeyle katılan Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Değerler Eğitimi alanlarında birinci olarak Ankara’da düzenlenecek final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

PROJE BİRİNCİ OLDU

TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışması’nda Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı alanında proje danışmanı Ercan Deniz koordinatörlüğünde Zeliha Sarı ve Fatma Denli tarafından hazırlanan lise öğrencilerinin okuma alışkanlıklarının okul türlerine göre gösterdikleri farklılıkların tespit edilmesinin ve lise öğrencilerine okuma alışkanlığının kazandırılmasının amaçlandığı proje birinci olurken Değerler Eğitimi alanında Yılmaz Ayaz rehberliğinde Simge Özay ve Ahmet Büyükdeniz tarafından hazırlanan lise öğrencilerinin hoşgörü eğilimlerinin belirlenmesinin amaçlandığı proje birinci seçildi.

BAŞARIDAN DOLAYI MUTLUYUZ

Elde edilen başarıyla ilgili olarak Okul Müdürü Tahsin Çalışkan, Son zamanlarda Diyarbakır’ın ve özellikle de Bağlar’ın farklı olaylarla gündeme geldiğini belirterek, bu günlerde böyle bir başarı elde ettiklerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Diyarbakır’ı Malatya bölge sergisinde temsil etmekten büyük onur duyduklarını vurgulayan Çalışkan, burada elde edilen birinciliklerle Türkiye finalinde hem Malatya’yı hem de Diyarbakır’ı temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Çalışkan, eğitim-öğretim faaliyetlerinde ve özellikle de bu yarışmada kendilerine her türlü desteği sağlayan Diyarbakır Vali Yardımcısı Remzi Kattaş’a, Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan’a ve Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltıntaş’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

715 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika