Dolar : Alış : 3.4956 / Satış : 3.5019
Euro : Alış : 4.1183 / Satış : 4.1257
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk ve dünya tarihi açısından Çanakkale

18 Mart 2016 - 531 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Türk ve dünya tarihi açısından Çanakkale

Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından Çanakkale Zaferinin 101. yılı münasebetiyle Tarih Bölümü öğretim görevlisi Bülent Erantepli “Türk ve Dünya Tarihi Açısından Çanakkale Savaşları” adlı konferans verdi.

Cumhuriyet Fen Lisesi’nde verilen konferansta, öğrenciler Çanakkale savaşı ve zaferi hakkında bilgilendirildi. Çanakkale ruhunu daha iyi idrak edebilmek için tarihsel gelişimini bilmek gerektiğini belirten Erantepli, Çanakkale savaşından önce zaferin önemini anlamak için Osmanlı Cumhuriyetinden bilgiler verdi.

1. Dünya Savaşı sırasında yaşanan ve tüm dünyanın hayretle izlediği, Çanakkale Savaşı cesaretin, azmin, inancın, vatan sevgisinin ve fedakârlığının en büyük örneği olduğunu söyleyen Erantepli, Çanakkale Zaferinin tarihteki en önemli kahramanlık destanlarından biri olduğunu söyledi.

Zaferin herkesçe bilinmesi gereken önemli hadiselerden biri olduğunu belirten Erantepli, “Çanakkale Savaşı I. Dünya Savaşında Osmanlı Devletinin savaştığı cephelerden birisidir. Bu cephede Osmanlı Devleti dünyanın en güçlü ve teknik – teçhizat bakımından en donanımlı ordularını yenmiştir” dedi.

Türk ve dünya tarihi açısından Çanakkale Türk ve dünya tarihi açısından Çanakkale (1)

383 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika