Dolar : Alış : 6.1240 / Satış : 6.1350
Euro : Alış : 7.2057 / Satış : 7.2187
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türsab Üyeleri Diyarbakır’da Toplandı

12 Ekim 2013 - 787 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Türsab Üyeleri Diyarbakır’da Toplandı

  () Diyarbakır’da merkezi yönetim kurulu toplantısı düzenledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (Türsab), Diyarbakır’da merkezi yönetim kurulu toplantısı düzenledi.

Diyarbakır’da bir otelde yapılan toplantıda konuşan TÜRSAB başkan adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü , Türsab’ın Anadolu teşkilatında 20 bölgesel yürütme kurulunun olduğunu belirterek, hızlı gelişmeyi sürdürebilmek için 40 bölgesel yürütme kuruluna ihtiyaç olduğunu söyledi.

Çakmak, Türsab’ın 1 Aralıkta yapacağı seçimde başkan adayı olduğunu anımsatan Çakmak, şöyle konuştu:

“Türk turizminin gelişme döneminde karşılaşılan sorunlar, 2000 yılı başlarından beri çözüme kavuşturulmamış olduğu için artık turizm tümüyle bunalıma girmiş haldedir. Yıllardır gerekli tedbirlerin alınmayışı sonucu, bugün tüm turizm paydaşlarının yarınlarını göremedikleri ve her yıl önceki dönemleri aradıkları bir ülke gerçeğidir. Bu kısır döngüleri hızla aşmak üzere, ‘Türsab hepimizin’ sloganıyla yola çıkarak, turizmi tanıtma ve pazarlama kanadını toparlamaya talip olduk. Neyi, nasıl başaracağımızın detaylarını çalıştık ve şimdi de azimle sahaya çıktık.”

Turizm hizmetlerinin Anadolu’ya yayılmasının 15 yıldır konuşulduğunu ve bu konuda devletin üzerine düşen görevi yaptığını vurgulayan Çakmak, turizm paydaşlarının buna karşın bulanık sularda avlanma alışkanlığından vazgeçmediğini ifade etti.

Çakmak, turizmde sözde kalan kamu ve özel kesim ortaklığının, henüz rayına oturmadığını savunarak, “Bugün 41 yaşını dolduran Türsab ise bu zaafiyet sürecinde başı çeken ve ancak günü kurtarmakla yetinerek yılardır boşa kürek çeken, turizmin lideri konumundaki sivil toplum kuruluşumuzdur” ifadelerini kullandı

 

564 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

..