Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uluslar arası ‘Diyarbakır Sempozyumu’ düzenlenecek

04 Ekim 2016 - 2.368 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Uluslar arası ‘Diyarbakır Sempozyumu’ düzenlenecek

vali-aksoy-2

Diyarbakır Valiliği’ce 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Diyarbakır Sempozyumu’ düzenlenecek.  Diyarbakır Valiliği toplantı salonunda sempozyum ile ilgili olarak düzenlenen basın toplantısına Vali Hüseyin Aksoy, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Vali Yardımcısı Taner Bircan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyyüp Tanrıverdi katıldı.

Vali Aksoy, Diyarbakır Valiliği ve Dicle Üniversitesi işbirliğinde Uluslararası Diyarbakır Sempozyumu yapmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Bunu daha önceden belirli kurumlar ile paylaştık ama Diyarbakırlılarla sizlerin aracılığıyla tekrar paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla beraberiz. Diyarbakır’ın bütün yönleriyle tartışılacağı, konuşulacağı bir Diyarbakır sempozyumunu 2-5 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirmek istedik. Sempozyum ile ilgili davetlerimizi Ağustos ayı içerisinde 80 il Valiliğine, 112 Devlet Üniversitesine, 34 Vakıf Üniversitesine, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdik” dedi.

HEDEF, DİYARBAKIR’IN TANITIMINA KATKI DA BULUNMAK

Sempozyumdaki hedeflerinin Diyarbakır’ın tanıtımına katkı da bulunmak olduğunun altını çizen Vali Aksoy, şöyle dedi: “Özellikle sempozyum ile ilgili olarak bir web sayfası hazırladık.  www.diyarbakırsempozyumu.org  web sayfası ile de bu sempozyumun tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır’ın her yönüyle ilgili çalışması olan bütün kişileri, kurumları, akademisyenleri bu sempozyumda görmeyi ve Diyarbakır ile ilgili bütün konuların konuşulacağı, tartışılacağı bir sempozyum haline gelmesini arzu ediyoruz. Bu konu ile ilgili olarak Dicle Üniversitesinde Bilim Kurulu oluşturuldu. Yapılacak olan çalışmalar bu Kurulun koordinasyonunda yönlendirilecek. Oluşturulan yürütme kurulu da sempozyumun hazırlıklarını ve çalışmalarını gerçekleştirecek. Buradaki hedefimiz amacımız, Diyarbakır’ın tanıtımına katkı yapmak ve sorunlarını tartışılarak çözüme kavuşturmaktır. Sempozyum için 27 ana başlık belirlenmiştir. Bu başlıklar arkeoloji, çevre ve atık yönetimi, eğitim, dil ve edebiyat, ekonomi ve ticaret, inanç, sağlık, tarım, gıda ve hayvancılık gibi devam etmektedir”

DİYARBAKIR SADECE TERÖRLE DEĞİL, DEĞERLERİ VE GÜZELLİKLERİ İLE ANILMALIDIR

Vali Aksoy, Diyarbakır ile ilgili bir çalışması olan, görüşü olan herkesi bu sempozyuma beklediklerine işaret ederek, “Bu Sempozyumda Diyarbakır’ın yetiştirdiği, şair, edebiyatçı, sanatçı, iş adamı gibi Diyarbakır’ın dışına taşan değerlerini de bu sempozyuma davet ederek, aynı zamanda bir Diyarbakır buluşması da yapma arzumuz var. Diyarbakır’ın sadece terör ve belirli konularda anılması değil, Diyarbakır’ın değerleri ile güzellikleri ile anılmasıdır. Bölgedeki kötü algıyı ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.  Biliyorsunuz ki, dışarıdaki insanlar Diyarbakır’a gelip görmeden değerlendirmelerinin çok farklı olduğunu gözlemliyoruz. Diyarbakır’a gelip, Diyarbakır’ı gördükten sonra “dışarda anlatıldığı gibi değil, ekranlarda gördüklerimiz gibi değil” şeklinde konuşan çok sayıda ziyaretçimiz var. Bu sempozyumun, Diyarbakır’ın gerçeklerinin de anlatılması, tanıtılması açısından katkı sağlayacağını umut ediyoruz. Şehrin çeşitli yerlerinde sempozyum ile ilgili salonlarda çalışmalar olacak. Kasım ayının 2’si ve 5’i arasında üniversite ve kentimiz de bulunan salonlarını kullanacağız” diye konuştu.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr)

2275 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika