Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Velilerin kalabalık sınıf isyanı

25 Ekim 2015 - 685 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Velilerin kalabalık sınıf isyanı

Diyarbakır’ın en köklü okulları arasında yer alan Ali Emiri Ortaokulu’nda okuyan öğrencilerin velileri sınıf mevcutlarının 50 kişiye ulaşmasına tepki gösteriyor.

Öğrenci velileri öğrencilerinin 50 kişilik sınıflarda eğitim gördüğünü belirterek, Diyarbakır’daki eğitim sisteminin içler acısı halini anlattı. Sınıf mevcutlarının yüksek olduğu okulların özellikle Diyarbakır’ın elit okulları olduğunu bunun sebebinin ise sahte nüfus kayıtlarıyla öğrencilerini bu okullara kaydetmeye çalışan velilerden kaynaklı olduğunu anlatarak yetkililere seslendi.

Veliler, “En fazla yüklenen okul Ali Emiri Ortaokulu Diyarbakır’da kendini kanıtlamış öğrenci profili iyi bir ortaokul maalesef son zamanlarda Sur içinde gelişen olaylar nedeniyle (çevrede Hasan Paşa,  İnönü ve Şair Sırrı ortaokulu var) aileler kaydını sahte adres yaparak bu okula almaya çalışıyorlar. Okul idaresinin nüfus müdürlükleriyle yaptığı görüşmelerde sonuç vermemiştir” diye konuştu.

Herkesin suçu birbirine attığını da savunan veliler sitem ederek, “Böyle eğitimi olur kalabalık sınıflarda eğitim ne kadar sağlıklı olur. Birleştirilmiş sınıflar da dahil olmak üzere bir öğretmene düşen öğrenci sayısı 30 veya 40’dan fazla olamaz. Edindiğimiz bilgiler bir sınıfta öğrenci sayısı 50 kişidir. Okuldaki toplam öğrenci sayısı 2300’ü geçmiş ve sınıf mevcutları 50’ye  dayanmıştır” dediler.

1736

322 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika