Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vural: “Bizim için dayanışma gereklidir”

28 Haziran 2016 - 1.286 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Vural: “Bizim için dayanışma gereklidir”

mali Müşavirler iftar yemegi (1) vural konusma

4-5 Haziran tarihlerinde kongresini gerçekleştiren Diyarbakır Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nca, üyelerine yönelik iftar programı düzenlendi. Plaza Otel havuz başında düzenlenen iftar yemeğine, Mali Müşavirler Odası’nın yeni başkanı Mustafa Vural, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda üye Serbest Muhasebeci ve Mali müşavirler katıldı.

Yemek öncesi konuşan Diyarbakır Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (DSMMMO) Başkanı Mustafa Vural, Böylesi Mübarek bir günde, ancak memleket için zahmetli ve sıkıntılı bir dönemde meslektaşlarıyla birlikte olmanın büyük bir onur ve şeref olduğunu belirterek, “Öncelikle Allah hepinizin Orucunu, İbadetini, duasını kabul etsin” dedi. Genel Kurul sonrasındaki ilk etkilikleri olduğunu ifade eden Vural, “Bu vesile; 04-05 Haziran 2016 tarihlerinde yaptığımız seçimli genel kurulumuza katılan, genel kurulumuzun coşkulu ve güzel geçmesine katkı sunan tüm üyelerimize, bu renkliliğe vesile Gruplara ve teveccüh gösterip, Bizleri Diyarbakır Mali Müşavirler Odası Başkanlığı önemli bir göreve layık gören dostlarımıza ve arkadaşlarımıza meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MESLEĞİN NEREYE GİDECEĞİ ŞİMDİ NERDE OLDUĞUNA BAĞLIDIR

Vural, meslektaşlarının mesleklerinin maddi veya manevi olarak bulunduğu yer ve varacağı noktaya dair haklı bazı endişeler taşıdığına işaret ederek, “Bana göre; Mesleğin nereye gideceği, simdi nerde olduğuna bağlıdır. Yani bu günkü pozisyonu aynı zamanda geleceğini de şekillendirecektir. Ağır sorumluluklar, nedeyse tüm kurumların angarya merkezi haline gelmesi, Emeğin tam karşılığının alınamaması, hakkettiği saygınlığı bulamaması gibi ortak sorunlara bölgesel sorunların eklenmesi,  zaten zor şartlarda icra edilen bu mesleği daha da zorlaştırmaktadır. Ödeme sırası en sonlarda olan bu meslek;  ekonominin daralması, esnafın iş yapamaması hata işyerlerinin kapanması, sermayenin batıya göç etmesi var olan sorunlarımızı daha da derinleştirmektedir” şeklinde konuştu.

HAKSIZ REKABET SORUNU BÜTÜN SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇİYOR

Bu kadar dış etkenin yanında tamamıyla kendilerinden kaynaklı Haksız rekabet sorunu ise neredeyse bütün sorunlarının önüne geçtiğini belirten Vural, şöyle konuştu: “Mesleğimizin, Emeğimizin, saygınlığımızın en büyük düşmanı olan bu haksız rekabet belası mesleğimizin gelişiminin önünde de büyük bir engeldir. Bu kadar sorun ve sıkıntının konuşulduğu bir meslek örgütünde, birlikle beraberlikle  aslında bunların çözümünün  çok zor olmadığı gerçeğini görmek lazım. Hiç bir şey veya meslek kendi kendine bir yerlere gelmez, mesleğimizin istenilen yere gelmesi için emek ve mücadele gereklidir. Meşhur bir söz vardır, ‘haklar verilmez alınır’ Hakları, yani emek sonucu oluşan değerleri kutsal yapan da onlar için verilen mücadeledir. Bu noktada ; Tamamen gönüllük esasınsa dayalı, insanların fedakarlıkla emeklerini ortaya koyarak oluşturduğu norm ve standartlara, ortak kararlara  ve bunun sonucu oluşan değerleri yaratmak ve bunlara uymak gibi bir zorunluluk bizleri beklemektedir”

“BİZİM İÇİN DAYANIŞMA GEREKLİDİR”

DSMMMO Başkanı Vural, Dayanışmanın her meslek örgütü için faydalı, ancak her meslek örgütü için gerekli olamayabileceğine değinerek, “Fakat  bizler için gereklidir. Bu konuyu şuna benzetiyorum; Özgürlükleri için çabalayan birey ya da toplumlar için özgürlük çok önemli bir değer iken, bağımsız toplumlar için aynı derecede önemli olmayabilir. Bu noktada; değerleri yaratmak ve korumak gibi önemli sorumluluklarımız var. Bizlerin bu sosyal etkinliklerle temel hedefimiz;  bir araya gelmek minik sohbetler yapmak, ortak değer etrafına toplanmak, dayanışma kültürünü yaygınlaştırmak ve en önemlisi meslektaşlar arası ilişkileri güçlendirmektir. Yani kalabalık bir camiada yalnızlaşmamaktır.

SORUNLARIMIZI ANCAK BİZLER ÇÖZEBİLİRİZ

Sorunlarımızı ancak bizler biraya gelerek çözebiliriz. Ramazan Bayramı ve mali tatil sonrasında Haksız rekabet kurulunu ve bu kurula bağlı komisyon oluşturacağız. Mesleki sorunların tartışılıp çözüm önerilerinin oluşturulacağı bu platformda bütün meslektaşlarımıza düşen görevler ve sorumluluklar olacaktır. Kürtçede bir laf var vardır. ‘Ker ket heriyê, jı xwedîya kuvetlitir kes tüneye (Herkes aşağı yukarı  anlamıştır ama anlamayanlar için tercüme etmeye çalışayım; Eğer bir sorun veya sıkıntı ile karşılaşırsanız bunu çözmede sizden daha güçlüsü yoktur.) Bizlerin bu güce sahip olduğunu farklı gruplardaki arkadaşlarımız seçim ve seçim sonrasındaki evre göstermiştir” dedi.

SEÇİM ATMOSFERİ HAVASINI DAĞITTIK

Seçim atmosferlerinin oluşan havayı dağıtmak çok kolay olmadığını ifade eden Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Ancak Demokratik Muhasebeciler Grubunun, Yenilikçi Mali Müşavir Grubunun ve Amed Mali Müşavir Grubunun hemen seçim sonrasında,  tebrik ziyaretlerinde bulunması ve seçim havasını dağıtması beni inanılmaz mutlu etmiştir. Moral ve Motivasyonumuzu artırmıştır. Bu ilişki ağı bizlerin bir araya gelmesi ve birlikte hareket etmesi için küçük bir kıvılcımın yeterli olduğunu göstermiştir. Bu duyarlı davranışlarından dolayı sizlerin huzurunda bu arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. fiilen yaşayamadığımız ancak meslek örgütümüz için prestij olan Temmuz Mali tatilinde sizlere hoş vakit geçireceğiniz günler diliyor, Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. İftar yemeğimizi onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, tekrar sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

mali Müşavirler iftar yemegi (2)

659 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..