Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor

29 Temmuz 2015 - 1.330 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor

Büyükşehir Belediyesinin çocukların sosyal becerileri ve bireysel yeteneklerini geliştirmek için Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda açtığı Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor. Çocukların eğlenerek eğitim aldığı Yaz Kursları, okullar açılıncaya kadar devam edecek.

Aleyna NUR ADA

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün, çocukların sosyal becerilerini, bireysel yeteneklerini geliştirmek ve ortaklaşmayı sağlayarak sosyal ilişkilerini güçlendirmek amacıyla birçok dalda açtığı Yaz Kursları devam ediyor.

16 HAZİRAN’DA AÇILDI

16 Haziran’da açılan ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda devam eden, drama, bağlama, koro, sanat, resim, akıl oyunları, matematik ile İngilizce kurslarından toplam 363 çocuk yararlanıyor. 9-14 yaş arası çocukların faydalandığı kurslar, hafta içi her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki saat sürüyor. Cuma günleri ise sinema gösterimi yapılıyor.

MÜZİĞE YOĞUN İLGİ

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Müzik Atölyelerinde, bağlama ve gitar kursları veriliyor. Müzik aletlerinin Belediyemiz tarafından temin edildiği atölyede, çocuklar, enstrümanlarla pratik yapma şansı yakalıyor. Atölyede müziğe yatkın olduğu anlaşılan çocuklar, yıl boyunca ders destek programında yer alan Çocuk Korosu’na devam etme şansı yakalıyor.

AKIL OYUNLARI VE MATEMATİK ATÖLYESİ

Açıldığı ilk günden itibaren matematiği korkulu rüya olmaktan çıkaran, bu nedenle ailelerin yoğun ilgi gösterdiği ve çocuklarını kaydettiği Akıl Oyunları ve Matematik Atölyesi’nde, çarşamba, perşembe ve cuma günleri eğitim veriliyor. Atölyeye daha çok TEOG sınavına girecek çocuklar başvurarak, örgün eğitimde alamadıkları ve eksik kaldıkları konuları atölye sayesinde tamamlamaya çalışıyor.

DRAMA EĞİTİMİ SONA ERDİ

Yaz Kursları’nda çocukların büyük ilgi gösterdiği bir diğer kurs ise drama. Sümerpark’ta, çocuklarda bilişsel becerilerin gelişimini doğrudan destekleyen ve yaratıcılığı ortaya çıkaran drama eğitimi sona ererken, eğitim, Elazığ’ın Gezin ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi Hazar Gölü Tesisleri’nde süren Çocuk Yaz Kampı’nda devam ediyor.

İKİ ZAROKİSTANDA YAZ KURSLARI VERİLİYOR

Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sümerpark Ortak Yaşam Alanı ve DİKASUM şubelerinde bulunan Zarokistanlarda (oyun odaları) eğitimler yaz nedeniyle sona ererken, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki 2 oyun odasında kurslar veriliyor. Kurslardan sabah ve akşam olmak üzere toplam 79 minik faydalanıyor.

1 (1) 2 (1)

827 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika