Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Diyarbekirspor destek istedi!

27 Temmuz 2017 - 1.081 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Yeni Diyarbekirspor destek istedi!

Diyarbekirspor Kulübü yeni Başkanı Bilal Kadayıfçıoğlu ile yeni yönetim kurulu basın mensupları ile yemekte bir araya geldi. Yeni yönetim, yeni sezonda hem taraftarlardan hem de basından destek istedi. Diyarbekirspor Kulübü yeni Başkanı Bilal Kadayıfçıoğlu, Diyarbekirspor kulübü yüzde 50 yüzde 50 olarak yeni yönetimi oluşturduklarını ve yeni bir misyonu ile kurumsal bir yapısı olacağını belirterek, “Yeni yönetim olarak da hedeflerinin sadece bir üst lig çıkarak değil süper lige kadar devam ettireceğiz. Sadece maddi anlamda destek istemiyoruz. Taraftar olarak ve basın olarak herkesi yanımızda olmalarını istiyoruz” dedi.

DİYARBAKIR İSMİ BÜYÜKTÜR VE AĞIRDIR

Yeni yönetim kurulu olarak bunun farkındayız. Bunun için bu kıvılcımı yaktık. Bu bir bayrak yarışıdır, inşallah halkımızın, taraftarlarımızın ve güzide basınımızın da desteğiyle bu bayrağı yükseklere taşıyarak kentimizin spordaki markasını yeniden üst liglere taşıyacağız. Kulübümüz, artık sadece tüketen değil; aynı zamanda hem hedefi olan hem de üreten bir kulüp olacak. Kurumsal yapıyı oluşturmak önemli hedeflerimizin arasındadır.

“DİYARBAKIRSPOR’UN DEVAMI ADINA UMUT OLMUŞTUR”

24 Haziran 1968 tarihinde kurulan Diyarbakırspor, kentimizin ve bölgemizin spordaki en önemli markasıdır. Bu kıymetli marka, sizlerin de bildiği üzere kötü süreçler yaşayarak alt liglere düştü. Diyarbakırspor’un misyonunu, armasını ve renklerini devam ettirmek amacıyla yola çıkan Diyarbekirspor Fahri Başkan Feyzi İlhanlı’nın büyük gayreti ve fedakârlığı ile gelerek kentimiz ve bölgemiz için Diyarbakırspor’un devamı adına umut olmuştur. Kendisine bugüne kadar verdiği ve bundan sonra da vereceği destekler için teşekkür ediyoruz.

“BU MÜCADELEYİ YÜKSELTMEK İSTEDİK”

Bu mücadeleyi yükseltmek istedik. Beraber ve omuz omuza verelim dedik. Bunun için kentimizin ve bölgemizin önemli aileleri, iş adamları ile temaslarımız oldu. Oluşuma gerekli desteği sundular. Kulübümüze değerli hizmetler ve başarılar kazandıracağına inandığımız bir yönetim kurulu oluştu. Yönetim kurulunda yer almayıp kulübümüze dışarıdan destek olma sözü veren önemli aileler ve iş adamları da oldu. Gerek yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımıza, gerekse destek veren Diyarbakır sevdalılarına teşekkür ediyoruz.

“KURUMSAL BİR KULÜP YAPISI HEDEFİMİZDİR”

Kısa vadede hedefimiz profesyonel futbol takımımızı üst liglere taşımak olacak. Diyarbakır’ın buna ihtiyacı var. Diyarbakır ismi misyonu yeni bir ruh ve anlayışla üst liglerde olmalıdır. 1970-80 yılları arasında üst üste lig çıkarak kazandığı şampiyonlar şampiyonu unvanına yeniden kavuşmalıdır. Bir yandan sportif başarı hedeflerken diğer yandan sağlam bir gelecek için alt yapıya önem vereceğiz, bölgeden sporcu çıkarmak için bir spor üssü kurmayı amaçlıyoruz.

“DİĞER BRANŞLARDA KARATE SPORUNDA BAŞARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Kulübümüz için öncelik futboldur ancak sadece futbol kulübü değildir. Bünyemizde Diğer branşlarda da faaliyet gösteriliyor. Diyarbekirspor karate takımı olarak Milli sporculardan kurulu karatecilerimiz Diyarbakır ilimizi Türkiye ve yurt dışında önemli başarılara imza atarak iyi temsil etmekte, Kadın futbol Takımımız 3.ligde Devam etmektedir Futbolun dışındaki branşlara destek vermeye devam edeceğiz. Kentimizin sporda misyonunu yükseltecek her türlü faaliyetin içinde yer alacağız. Basketbol şubesi kurup, liglerde başarıyla mücadele edecek basketbol takımı oluşturmak planlarımız arasındadır.

“TARAFTAR BİZİM HER ŞEYİMİZDİR”

Diyarbakırspor markasını bugün ayakta tutan ve en büyük mücadeleyi veren, deyim yerindeyse herkes terk etmişken gemiyi terk etmeyen saygıdeğer taraftarlarımızdır. Onların görüş ve beklentileri bizim için önemlidir. Onlarla beraber her şeyi yapacağız, onlara rağmen hiçbir şeyi yapmayacağız. Mücadelemiz ve çabamız bu kentin gençlerinin mutlu olması için olacak. Kentimiz, genç nüfus bakımından ülkemizin en şanslı ve verimli kentlerinden biridir. Sporu seven, destekleyen ve heyecan duyan bir gençlik potansiyeli var. İnşallah onlarla beraber güzel şeyler yapacağız, yeniden tarih yazacağız. Tüm halkımızdan ve taraftarlarımızdan destek bekliyoruz.

BASINA KARŞI ŞEFFAF OLACAĞIZ

Kulüp yönetmede, başarıya giden yolda ve kamuoyu ile doğru bağ kurma yolunda basın olmazsa olmazdır. Basın emekçilerinin kalbi her zaman kentimizin başarısı için atıyor, bunu biliyor. Bu mücadelede basın emekçilerinin yeri de önemlidir ve fazlasıyla önemsiyoruz. Basına karşı şeffaf olmayı esas alacağız. Yaptığımız çalışmaları ve kulübün güncel durumunu en şeffaf yollarla sizlerle paylaşacağız. Değerli basın emekçilerinden çalışmalarımızın başarıya ulaşması adına destek bekliyoruz.

DİYARBEKİRSPOR YENİ YÖNETİM KURULU

Diyarbekirspor Kulübü Başkanı Bilal Kadayıfçıoğlu. Yönetim Kurulu üyeleri; Abdullatif Ensarioğlu, İzzet Ceylan, M. Geylani Kadayıfçıoğlu, Mahmut Yaşa, Erdal Atik, Nedim Özbek, İhsan Yapıcı, M. Emrah Kaya, Olcay Delil, Zeynel Yüce, M. Fatih Kayhan, Abdulvahit Güvensen

1083 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..