Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Terminal’de eksiklikler bitmiyor!

17 Kasım 2015 - 648 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Yeni Terminal’de eksiklikler bitmiyor!

Bölgenin en büyük havalimanı terminali olan Diyarbakır Terminali’nde eksiklikler bitmek bilmiyor. 26 Ekim’de alel acele taşınma işlemlerinin gerçekleştirildiği Yeni apron ve terminal’de, merkezi ısıtma ve soğutma sistemlerinin henüz çalışmamasının yanı sıra dahili telefonlar bağlanmazken, teknik anlamda da ciddi anlamda sıkıntılar yaşanıyor. Eleman eksikliğinin de giderilemediği Terminal’in iddialara göre henüz tesliminin yapılmadığı öğrenildi.

300 milyon liraya mal olan ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en modern ve büyük Terminali olan Diyarbakır’ın yeni terminalinde eksiklikler diz boyu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, eksiklikler giderilmeden yangından mal kaçırırcasına 26 Ekim’de eski terminal binasından yeni Terminal binasına taşınma işlemlerinin gerçekleştirildiği Diyarbakır Havaalanında merkezi ısıtma ve soğutma sisteminin devreye girmemesinin yarattığı sıkıntı devam ederken, dahili telefonların bağlanmadığı ve teknik açıdan bir çok eksiğin halen sürdüğü öğrenildi.

BAŞBAKAN GÖRSÜN DİYE!

Yaklaşık 2 yılda tamamlanan ve geçtiğimiz 27 Ekim tarihinde Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nce, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır’a yapacağı ziyarete yetiştirmek amacıyla alel ecele taşınan Yeni Apron ve Terminal Binası’nda sıkıntılar baş gösterdi. 26 Ekim tarihinde taşınma işlemlerinin gerçekleştirildiği Yeni Terminal binasında, 20 günden fazla merkezi soğutma ve ısıtma sistemlerinin çalıştırılmaması nedeniyle personel odalarında, yolcular ise buz gibi bekleme salonlarında bekleyişleri sürüyor.

TELEFONLARDA BAĞLANMADI

Merkezi soğutma ve ısıtma sistemlerinin halen devreye girmediği Yeni terminal binasında, bu kez de haberleşme ve teknik açıdan eksiklikler baş gösterdi. Telefonların dış hatları açılırken, dahili telefonların henüz bağlanmaması soruna yol açtı. Teknik açıdan da bir çok eksiğin bulunduğu Terminal binasında ayrıca personel eksikliği de giderilemedi. Personelin sayısı, hangi kurum ve siyasiler tarafından istihdam edileceği yönünde herhangi bir açıklama yapılmazken, personelin biran önce istihdam edilmesi bekleniyor.

YENİ DHMİ’YE HENÜZ TESLİM EDİLEMEMİŞ

Alınan bilgilere göre, eksikliklerin, Yeni Terminal Binası ve Apron’un henüz DHMİ’ye teslim edilmediğinden kaynaklandığı bildirildi. Milyon liraya yapılan terminal binasının ne zaman DHMİ’ye teslim edileceği de merak konusu oldu.

ESKİ TERMİNALİN DEVİR YAPILMADI

1952 yılında yapılan yarı sivil eski Terminal binasının da halen 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığına devrinin yapılmadığı da öğrenildi. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

yeni-terminal-binası-2

378 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..