Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenilenen Eğitim Programı tanıtıldı!

06 Eylül 2017 - 515 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Yenilenen Eğitim Programı tanıtıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yenilenen müfredat programının tanıtım semineri Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Bağlar Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra Bakanlık Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup Tanyıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, il zümre başkanları ve formatör öğretmenler katıldı.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından ilk olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin, 2017-2018 Eylül Dönemi seminer takvimi hakkında bilgiler verdi.

YENİ MÜFREDAT HER YERDE ANLATILACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, seminerde yaptığı konuşmada, 2005 yılında da bir müfredat değişikliğinin yapıldığını ifade ederek, “O müfredat tam olarak tanıtılamadığı için, müfettiş bile anlamakta zorluk çektiği için müfredat değişikliğinin bir ayağı havada kaldı.  Ama şimdi Bakanlığımızın Talim ve Terbiye Kurulunun himayelerinde yeni hazırlanan müfredatı bütün illerimizde, ilçelerimizde, köylerimize varıncaya kadar formatör öğretmenlerimiz tarafından bütün öğretmenlerimize anlatacaklar. İlçe Milli Eğitim müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz bu konuyu özellikle takip edecekler. Mesaiyi doldurmak için değil, bütün öğretmenlerimiz yeni müfredatı bu süre içerisinde en iyi şekilde anlamış olacaklar. Bilgi çok hızlı değiştiği için bu değişikliğe bizim de ayak uydurmamız lazım. Bu anlamda Bakanlığımızda da çok büyük değişiklikler ve yenilikler oluyor” dedi.

“MEB TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BAKANLIĞIDIR”

Milli Eğitim Bakanlığının, Türkiye’nin en önemli bakanlığı olduğunu vurgulayarak, “Bazı okul ziyaretlerimde görüyorum ki 20-30 yıllık öğretmenlerimiz hala eski alışkanlıklarıyla eğitim-öğretime devam ediyorlar. Siz ortaya hangi müfredatı, hangi yeniliği koyarsanız koyun kısmen de olsa bazı öğretmenlerimiz alışkanlıklarından vazgeçmiyorlar. Öğretmenlerimiz kendi alışkanlıklarıyla değil, değişen bilgiye ayak uydurmak için formatör öğretmenler, okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri bütün gücüyle çalışmalarını sürdüreceklerdir. Bizzat bizler de bunu sıkı bir şekilde takip edeceğiz. Hiç kimse bu yeni müfredatın anlaşılması ve anlatılmasını konusunu zerre miktarı kadar hafife almayacak. Bu müfredat İlden en ücra köye kadar bütün öğretmenlerimize anlatılacaktır ve uygulaması da sağlıklı bir şekilde sürdürülecektir” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın konuşmasının ardından Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup Tanyıldız tarafından Yenilenen Eğitim Programlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.  Yenilenen Eğitim Programları Tanıtım Semineri, sunumun ardından gerçekleşen kokteylle son buldu.

510 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..