Dolar : Alış : 3.8277 / Satış : 3.8346
Euro : Alış : 4.5086 / Satış : 4.5167
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir12°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13806 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YETİM-DER’den yetim çocuklara bayram yardımı

15 Eylül 2015 - 575 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»YETİM-DER’den yetim çocuklara bayram yardımı

Yetim ve özsüzlere yönelik yaptığı hayır faaliyetleri ile bilinen ve Diyarbakır’da hizmetlerini devam ettiren YETİM-DER, tespit ettiği yetim ve öksüz çocuklara bayram için giyecek yardımında bulundu.

Diyarbakır’da yetim ve öksüzlere yaptığı yardımlarla tanınan Yetim Öksüz ve Mağdurlarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YETİM-DER), ihtiyaç sahibi yetim çocuklara bayram için giyecek yardımında bulundu. Yaptıkları yardım çalışmaları hakkında İlke Haber Ajansına değerlendirmelerde bulunan YETİM-DER Yardım Komisyon Başkanı Vedat Bilge, kimsesiz, yetim, öksüz çocukların üstlerinin elbisesiz olmasının vicdanen kabul edilebilecek bir durum olmadığını söyleyerek, bu tür sıkıntıları yaşayan çocuklara sahip çıkılmasının çok büyük bir anlam ifade ettiğinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

“BU HER İNSANIN GÖREVİDİR”

Bayrama hazırlık amacıyla hayırsever vatandaşların sponsorluğunda YETİM-DER olarak 22 tane aileye yaklaşık 50 tane yetim çocuğa giyecek yardımı yaptıklarına dikkat çeken Bilge, “Onların bayramda sevinmeleri için elimizden geleni yaptık. Daha fazla mağdurun sevinmesi için daha fazla yardımseverin bize ulaşmasını bekliyoruz.” dedi. Bilge, “Bu sadece bizim değil her insanın görevidir. Öksüz ve yetimlerin ayakkabısız ve elbisesiz olduğuna insanın kalbi nasıl dayanır bilmem ancak bildiğim bir tek şey vardır ki bu mazlum evlatlarımızın hakkı bizim boynumuzdadır. Toplum olarak bunlara karşı mesuliyet sahibiyiz. Bu yüzden yardımlarımıza hiç hız kesmeden devam ediyoruz ve de edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

“ALLAH, YETİM-DER’İ VESİLE ETTİ”

Kendisine ayakkabı yardımında bulunulan çocukların aileleri, fakir ve muhtaç bir aile olduklarını belirterek, kendi mağduriyetlerini ve çaresizliklerini gören YETİM-DER’e teşekkür ederek “Kimse bizimle ilgilenmiyordu. Kimse bizi görmüyordu. Ancak, Allah YETİM-DER’i vesile ederek bize yardımlarını ulaştırdı. Büyük bir sıkıntı içinde idik.” dediler. (İLKHA)

366ca3f356fbd9c6a2fa c2bc08a690ae7d181f93

336 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika