Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yılmaz: ‘’Kanlı Noel’e alet olmayın’’

29 Aralık 2016 - 706 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Yılmaz: ‘’Kanlı Noel’e alet olmayın’’

Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Yılmaz, Yılbaşında düzenlenecek kutlamalarla ilgili vatandaşlara uyarıda bulunarak, ‘’Kanlı Noel’e alet olmayın’’ dedi.

‘’İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek düşerken Hristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinizi taksim etmeyin’’ diyen Yılmaz, ‘’Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hristiyanların geleneğine alet olmamalı. Hristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalı. Kandan beslenenlerin gününe meze olmamalı, ekonomik sömürülerine alet olmamalı. İslam’i geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içinde bulunduğu durumu göz önüne getirmelidir’’ dedi.

‘’TEZATA DÜŞMEYELİM’

Yılmaz, Bugün Suriye’de yaşanan drama sessiz kalmayan Türkiye’nin, Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde ruhuyla tezata düşmemesi gerektiğine işaret ederek, ‘’Avrupa’da İslam’a ait mabetler tek tek kapatılırken, Müslümanlık fobik bir yaklaşım olarak dünyaya pazarlanırken, Her Müslüman terörist değildir ama her terörist Müslüman’dır algısını dünyaya aşılarken, Müslüman kanlarıyla Batı beslenirken, bizden olmayan bir eğlence şeklini kutlayan her bir Müslüman Hristiyanların kahkahasına eşlik etmiş demektir. Onların emperyalist tuzaklı mahsullerine sevincine ortak olmuştur. Unutmamalıyız ki Gözyaşı ve Ölüm kilometrelerce ötelerden Emperyalist dünyanın bir savaşı olarak Müslümanlar üzerine yağdırılmıştır’’ diye konuştu.

‘’BUGÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE EL UZATMA ZAMANIDIR’’

Bugün vatandaşların yapılması gerekenin Müslüman kardeşlerine ellerini uzatmak olduğunu ifade eden Yılmaz, ‘’Bugün yapmamız gereken bizim bizden başka dostumuzun olmadığını dünyaya tekrar ilan etmemizdir. İslam Ülkesi olarak Dünya’da varlığını sürdüren Türkiye’nin iç dinamiklerini şekillendirmeye çalışan piyango, şans oyunları gibi haram örgülere asla ve asla tevessül edilmemelidir. Milyonların ahını alarak milyonlara sahip olan insanların dramları ortadayken, Dinimizin haramlarından sayılan bu kolay zenginlik kılıfı ret edilmelidir’’ dedi.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr/Özel Haber)

692 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika