Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zarokistanlarda yaz programı başlıyor

15 Haziran 2016 - 801 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Zarokistanlarda yaz programı başlıyor

zarokistan

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2015-2016 döneminde Ben u Sen ve Yeniköy Mahallesi ile Diclekent Sosyal Konutlar ve Sümerpark’taki 10 zarokistanda 4-6 yaş arası 352 çocuğa ücretsiz, Bağcılar ve 450 Evler Gündoğan Mahallesi’ndeki 2 zarokistanda ise 2-6 yaş arası 229 çocuğa ücretsiz hizmet verdi. Zarokistanlarda temmuz ayı içinde yaz programlarının başlayacağını bildiren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü Zarokistan Genel Koordinatörü Fazilet Yuva, amaçlarının çocukların bireysel, toplumsal, kültürel ve sosyal alanlarda gelişimlerini artırmak olduğunu kaydetti. Çok dilli öğrenimde çocukların akranlarıyla daha sağlıklı iletişim kurduğunu kaydeden Yuva, zarokistanlarda “bireysel ve toplumsal gelişim, dilsel ve zihinsel gelişim, sağlık ve fiziksel gelişim, sanat ve kültürel gelişim, ekoloji, bilim ve teknoloji” olmak üzere 7 öğrenme başlığı altında çalışma yürütüldüğünü belirtti. Ekoloji alanında kreş bahçelerinde çocukların bostan ekip biçerek doğayla tanıştığını ifade eden Yuva, tohum ekme, fide dikme ve sulama çalışmalarının çocuklar tarafından yapıldığını anlattı.

581 ÇOCUK FAYDALANDI

Ben u Sen Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Diclekent Sosyal Konutlar ve Sümerpark’ta bulunan 10 oyun odasından 4-6 yaş arası 352 çocuğun ücretsiz faydalandığını kaydeden Yuva, Bağcılar ve 450 Evler Gündoğan Mahallesi’ndeki zarokistanlarda ise 229 çocuğa hizmet verildiğini söyledi. Zarokistan ve Oyun Odaları’nda her sınıfa iki eğitmenin baktığını belirten Yuva, “Çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, fiziksel gibi bütün gelişim alanlarını olumlu yönde hedefleyen ve destekleyen çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER

Yuva, oyun odaları ve zarokistanların kapanmadığını, temmuz ayında yaz programını uygulamaya başlayacaklarını ifade ederek, çocukların yaz programı çerçevesinde açacakları Kürtçe, İngilizce, fotoğrafçılık, kültür-sanat, seramik, satranç, ekoloji ve oyuncak üretim atölyelerinden faydalanacağını kaydetti. Çocuklara işaret dili eğitimi de vereceklerini ifade eden Yuva, çocukların daha çok spor, dans, müzik, yüzme gibi aktivitelerle eğlenerek öğrenecekleri programlar yapılacağını açıkladı.

716 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika